Māmiņu skola

Mūsu māmiņu skolu vada pieredzeējuši, sertificēti speciālisti, kas ikdienā prakstizē gan dzemdību nodaļā, gan ambulatorajā grūtnieču uz bērnu aprūpē. 

Uz nodarbībām aicinātas visas topošās māmiņas un tēti, iepriekš pierakstoties pa tālruni 67970925.

Sagatavošanās dzemdībām

Mūsu pieredzējusī vecmāte Intra Kļaviņa, kas strādā arī Siguldas slimnīcas Dzemdību nodaļā jau vairākus gadus vada jauno māmiņu skolu.
Savās nodarbībās viņa runā par dzemdību norisi, tēva lomu tajās, atsāpināšanas metodēm un par citām teorētiskām un prakstiskām lietām, kas saistītas ar gaidāmo notikumu.
Nodarbības otrajā pusē visi dodas uz ekskursijā uz Dzemdību nodaļu un iespēju robežās aplūko dzemdību zāles, ūdens dzemdību zāli un palātas.
Nobeigumā paredzēts laiks jautājumiem un diskusijām.
Kāpēc vajadzētu katrai topošajai mammai apmeklēt šo nodarbību?
- jo Latvijas un pasaules pētījumu rezultāti rāda, ka sievietēm, kas interesējas un izglītojas par dzemdībām, tās noris gan psiholoģiski, gan fiziski vieglāk un ar mazāku komplikāciju risku.

Jaundzimušā aprūpe

Nodarbība topošajiem un jaunajiem vecākiem par jaundzimušā aprūpi slimnīcā un mājās, ko vada Līga Kauliņa, sertificēta vecmāte, kas strāda arī Siguldas slimnīcas Dzemdību nodaļā.
Nodarbības teorētiskajā daļā tiks runāts par jaundzimušajam nepieciešamajām lietām- apģērbu, higiēnas precēm, medikamentiem u.c.
Nodarbības prakstiskajā daļā tiek parādīta bērna celšanas/velšanas tehnika, ģērbšanas un mazgāšanas pamatprincipi u.c. svarīgas ar aprūpi saistītas lietas.
Nodarbības beigās paredzēts laiks jautājumiem un diskusijām.